دوربین Canon بدون آینه

دوربین Canon بدون آینه

 

Canon Powershot G7X


 
   
نام گروه: دوربین Canon بدون آینه
بازدید:  2214

 همزمان با اقدام سونی به ساخت نسخه اولیه یک دوربین کامپکت پیشرفته بسیار شکیل و کوچک که مفهوم دوربین پیشرفته قابل حمل را برای کانن و سایرین از ابتدا تعریف نمود، کانن نیز به فکر ساخت دوربینی برای رقابت با سونی افتاد. همزمان با ارائه نسخه سوم RX100، کانن نیز دوربینی با مشخصات و ظاهر بسیار نزدیک به RX100 III روانه میدان کرد.

شباهت‌های کانن G7X با سونی RX100 III به قدری زیاد است که اگر نام سازنده را بر روی بدنه این دوربین‌ها بپوشانیم شاید بسیاری قادر به تمییز این دو نباشند. هردوی آن‌ها از یک سنسور 20.2 مگاپیکسلی استفاده می‌کنند که حتی شایعاتی مبنی بر یکسان بودن این سنسور نیز وجود دارد. این سنسور تصویر یک اینجی از نوع BSI CMOS است.
G7X به یک لنز بی نظیر 100-24 میلی‌متر با کمینه نسبت کانونی فوق العاده f/1.8-2.8 مجهز شده است.

لنز به کار گرفته شده در این دوربین که یکی از شاهکارهای کانن به حساب می‌آید دارای کمینه نسبت کانونی f/1.8 در وایدترین حالت یعنی 24 میلی‌متر بوده و در انتهای دیگر خود در یک‌صد میلی‌متری با f/2.8 به کار خود پایان می‌دهد. برای اینکه کمی بهتر این اعداد را درک کنید باید بدانید که بسیاری از لنزهای خوب با چنین دامنه فاصله کانونی، کار خود را با f/2.8 آغاز می‌کنند. بسیاری نیز با اعداد بزرگ‌تر کار خود را آغاز می‌کنند! جالب اینکه RX100 III که نسبت به نسخه‌های پیشین خود از لنز بهتری استفاده می‌کند، از دامنه فاصله کانونی 24 تا 70 میلی‌متر به ترتیب با کمینه نسبت کانونی f/1.8 و f/2.8 بهره می‌برد. اعدادی مشابه با کانن G7X با این تفاوت که لنز کانن در انتهای تله از فاصله کانونی طولانی‌تر 100 میلی‌متر با کمینه نسبت کانونی مشابه سود می‌برد. کمینه فاصله فوکوس نیز برای هر دو دوربین برابر با 5 سانتی‌متر است.