دوربین Canon DSLR

دوربین Canon DSLR

 

Canon EOS 5DSLR


 
 
 
   
نام گروه: دوربین Canon DSLR
بازدید:  4151

 در سال 2012 که نیکون دوربین‌های D800 و D800E را معرفی کرد، افراد زیادی به رزولوشن 36 مگاپیکسلی آن خرده می‌گرفتند و نیکون را متهم به زیاده‌روی می‌کردند. واقعیت این است که نیکون فکرها و ایده‌های بزرگی در سر داشت. ایده‌هایی بزرگ که کانن بعد از سه سال به آن‌ها رسیده و عملی کرده است. کانن 5Ds و 5DsR دوربین‌هایی 50 مگاپیکسلی هستند که کاربری درنظر گرفته شده برای‌شان شبیه به D800 و D800E است. این دوربین‌ها هرچند که از سری 5D هستند و ظاهری شبیه به 5D Mark III دارند، ولی از نظر تنوع کاربری به گوناگونی (Versatility) این سری نیستند و اندکی تخصصی‌تر، برای موقعیت‌هایی که یک دوربین قطع متوسط (Medium Format) می‌تواند ایفای نقش کند، ساخته شده‌اند. در حقیقت این طور می‌توان گفت که اگر پول کافی برای خریدن دوربین قطع متوسط ندارید، یک 5Ds یا 5Ds R بخرید.
این دوربین فوق العاده پیشرفته حسگرCMOS فول فریم با رزولوشن 51 مگاپیکسلی دارد و از دو پردازشگر نسل جدید DIGIC6 در آن استفاده شده است. تنها تفاوت این دوربین با دوربین یک مدل پایین تر از خودش Canon 5DS حذف فیلتر Low pass برای دستیابی به شفافیت هرچه بیشتر در تصویر است.

صفحه نمایش این دوربین 3.2 اینچی از نوع  ClearView II TFT - LCD با دقت 1040000نقطه است. علاوه بر آن EOS 5DS R مجهز به یک چشمی پیشرفته است که در واقع می توان آن را نسل دوم چشمی های دوربین های کانن دانست. این چشمی یک پانل شفاف جاسازی شده در خود دارد که می تواند همزمان با نمایش دادن کادر تصویر خطوط شبکه ای ترکیب بندی و تراز الکترونیکی آن را نیز به نمایش بگذارد.  سیستم فوکوس اتوماتیک این دوربین 61 نقطه ای و سیستم حسگر مترینگ آن درست همانند دوربین دیجیتال کانن 7D II150,000 پیکسلی RGB+IR می باشد که از قابلیت تشخیص چهره نیز برخوردار است. این حسگر مترینگ همچنین مجهز به سیستم آنتی فلیکر بوده که برای عکسبرداری در محیط هایی همراه با بخار سودیم طراحی شده است و از افت رزولوشن عکس ها در این محیط جلوگیری می کند.  حساسیت این دوربین 100-6400است که تا 12800قابل افزایش می باشد.

حسگر این دوربین از نوع CMOS با دقت 53 مگاپیکسل و دقت موثر 51 مگاپیکسل است. ابعاد این حسگر Full frame 36 x 24 mm با رزولوشن عکس 8688x5792 است. پردازشگر تصویر این دوربین Dual DIGIC 6 و فرمت عکس آن RAW و JPEG است. از دیگر امکانات این دوربین می توان به فرمت غیر فشرده Raw، عکاسی پیاپی 5 فریم بر ثانیه و زمانسنج خودکار 2 و 10 ثانیه اشاره کرد.