دوربین Canon Compact

 دوربین Canon Compact

 

Canon PowerShot IXUS 185


 
Canon PowerShot IXUS 185 
Canon PowerShot IXUS 185 
Canon PowerShot IXUS 185 
   
نام گروه: دوربین Canon Compact
بازدید:  493

 

معرفی

دوربین کانن Canon PowerShot IXUS 185 یک دوربین کمپکت با قیمتی است که با توجه به امکانات آن، خرید به صرفه‌ای محسوب می‌شود. این دوربین با سنسور CCD ، اندازه ۱/۲٫۳ اینچی خود تصویری ۲۰ مگاپیکسلی ارائه می‌دهد. زوم اپتیکال این دوربین، ۸ برابر و فاصله‌ی کانونی لنز این دوربین ۴۰-۵ میلی‌متری است که با توجه به اندازه‌ی سنسور این فاصله معادل یک لنز ۲۲۴-۲۸ میلی‌متر بر روی دوربین فول‌فریم است. این دوربین دارای تثبیت کننده‌ی تصویر برای عکاسی و فیلم‌برداری و کیفیت ضبط فیلم HD است.

کارایی

دوربین‌های سری IXUS، پانزده سال است که تولید می‌شوند. شرکت کانن با عرضه‌ی دوربین Canon IXUS 185 با ارائه تصویر ۲۰ مگاپیکسلی و رنگ های جذاب می تواند متقاضیان را راضی کند.

این دوربین در بار اول با حالتی به نام اتوماتیک آسان(easy auto ) که برای عکاسان بسیار مبتدی در نظر گرفته‌ شده است، شروع به کار می‌کند. با این حالت، دوربین شما مثل یک دوربین ببین و بگیر معمولی عمل می‌کند و هیچ کنترلی روی هیچ یک از تنظیمات دوربین نخواهید داشت. شما می‌توانید این حالت را در منوی تنظیمات غیرفعال کنید . ایزو این دوربین، بین ۱۰۰ تا ۸۰۰ است. با دستکاری منوی تنظیمات، مقدار ایزو به ۱۶۰۰ و زوم اپتیکال به  ۱۶ برابر نیز می‌تواند برسد.

با این دوربین از سوژه‌های ماکرو مثل گل نیز می توانید با فاصله‌ی بیشتر از یک سانتی متر که فاصله‌ی فوق العاده کمی است، عکاسی کنید. همچنین برد فلاش این دوربین، بین ۰٫۵ تا ۳ متر و دارای حالت‌های اتوماتیک و دستی است. در منوهای تنظیمات فلاش می‌توانید قابلیت کاهش قرمزی چشم و سینک با سرعت کم (slow (sync را نیز فعال کنید.

در بالای سمت چپ لنز این دوربین، لامپ کمکی فوکوس خودکار و تایمر خودکار قرار دارد. میکروفون و اسپیکر برای ضبط صدای ویدئو و اجرای مجدد آن‌ در داخل بدنه‌ی دوربین تعبیه شده است.

در بالای دوربین، دکمه‌ی شاتر درون حلقه‌ی زوم و کمی بالاتر از آن قرار گرفته تا انگشت نشانه به خوبی روی آن بنشیند. اگر آن‌را اشتباهی به جای دکمه‌ی خاموش/روشن فشار دهید، در کمتر از ۲ ثانیه ال سی دی دوربین روشن خواهد شد و لنز دوربین با واید‌‌ترین حالت خود از درون بدنه بیرون خواهد آمد.