دوربین Canon Compact

 دوربین Canon Compact

 

دوربین عکاسی کانن Canon PowerShot SX540 HS


 
دوربین عکاسی کانن Canon PowerShot SX540 HS 
دوربین عکاسی کانن Canon PowerShot SX540 HS 
دوربین عکاسی کانن Canon PowerShot SX540 HS 
   
نام گروه: دوربین Canon Compact
بازدید:  777

 

دوربین کانن SX540

کمپانی کانن در ژانویه ۲۰۱۶ دوربین کانن SX540 را معرفی کرد. منو و گزینه های موجود در این دوربین کانن نسبت به مدل قبلی اش پیشرفت های محسوسی کرده است که در این مورد میتوان به افزایش رزولوشن SX540 به ۲۰ مگاپیکسل و پردازشگر تصویر سریع تر DIGIC6 و کیفیت فیلمبرداری فول اچ دی با فرمت MP4 اشاره نمود.

در این دوربین پاورشات جدید کانن طراحی بدنه پیچیدگی ندارد و کار با آن آسان است. دوربین کانن SX540 دارای زوم بسیار قوی و مناسب برای عکاسی از مناظر طبیعی و حیات وحش است.

 

بررسی دوربین کانن پاورشات SX540

مقدمه:

 

کانن در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۵ کانن مدل SX540 را معرفی کرد که اگر چه زوم آن با مدل قبل تفاوتی نکرده است ، اما در دیگر امکانات و آپشن ها همچون رزولوشن پیشرفت های محسوسی کرده است. ارتقا رزولوشن باعث ایجاد عکس های با کیفیت تری خواهد بود. از دیگر پیشرفتهای این دوربین می توان به پردازشگر تصویر سریع تر و ارتقا کیفیت فیلمبرداری اشاره نمود.

مشخصات دوربین:

 

این دوربین دارای سنسور BSI-CMOS با رزولوشن ۲۰ مگاپیکسل ،پردازشگر DIGIC6 ،حساسیت از ۱۰۰ تا ۳۲۰۰ ، ۵ حالت تراز سفیدی ، لرزش گیر اپتیکال ،لنز ۱۲۰۰—۲۴ میلیمتری با زوم اپتیکال ۵۰ برابر و زوم دیجیتال ۴ و دیافراگم  از F3.4 تا F6.5 می باشد. SX540 دارای LCD سه اینچ ،برد فلاش ۵٫۵۰ متر ،عکاسی پی در پی ۵٫۹ فریم در ثانیه و فیلم برداری فول اچ دی می باشد. SX540 با سری کارت های SD/SDHC/SDXC سازگاری دارد و دارای خروجی HDMI-USBو ارتباط وایرلس است. وزن این دوربین پاورشات کانن ۴۴۲ گرم می باشد.

طراحی و بدنه :

طراحی کلی و ظاهر دوربین SX540 نسبت به مدل قبلی خود SX530 کاملا بی تغییر باقی مانده است. طراحی بدنه پیچیدگی ندارد و کار با دوربین را آسان ساخته است. دسترسی به شاسی ها و تنظیمات به سادگی میسر است و مجموعا دوربین کانن SX540 دوربینی با زومی بسیار قوی ست که برای مجموعه ای از منظورها و سوژه های عکاسی از مناظر طبیعی گرفته تا عکس های تله از حیات وحش بسیار مناسلب و استاندارد می باشد.

پردازشگر تصویر DIGIC 6 این دوربین در کنار حسگر ۲۰ مگاپیکسل موجب ارتقا بسیار زیاد کیفیت عکس های این دوربین شده است. ضمن آنکه کیفیت فیلمبرداری آن نیز به فول اچ دی ارتقا یافته است. ویدئوهای این دوربین فرمت MP4دارند و به راحتی روی گوشی های موبایل قابل اجرا هستند.

یکی از پیشرفتهای دوربین جدید SX540 نسبت به مدل پیشینش امکان ارتباطیWiFi و NFC است. از طریق این دو امکان می توان به راحتی عکس ها و ویدیو ها را از دوربین عکاسی به دیوایس های هوشمند دیگر منتقل نمود. ارتباط و اتصال به WiFi نیز در این دوربین تسهیل شده است. چراکه پشت دوربین دکمه ای مجزا برای اتصال به WiFi گنجانده شده است که به راحتی با فشار آن می توان قابلیت WiFi را فعال نمایید.

گزینه ی Zoom Framing Assit در دوربین کانن SX540 به حفظ سوژه در مرکز قاب و شارپنس هر چه بیشتر تصویر کمک می کند. همچنین عملکرد زوم خودکار Auto zooming به شناسایی چهره ها و زوم خودکار بر روی آنها می انجامد. این عملکرد همچنین می تواند زوم مناسب برای سوژه ی مورد نظرتان را نیز به طور خودکار انتخاب کند. این گزینه به خصوص مناسب عکس های پرتره است.