دوربین Canon DSLR

دوربین Canon DSLR

 

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 750D Body


 
   
نام گروه: دوربین Canon DSLR
بازدید:  1196

 

دوربین Canon EOS 750D

دوربین Canon EOS 750D یا Canon Rebel T6s از سری دوربین های Rebel شرکت کانن است. دوربین Canon EOS 750D و دوربین Canon EOS 760D بهترین دوربین های شرکت کانن در این سری هستند.

در این دو دوربین از حسگر ۲۴٫۲MP APS-C CMOS به همراه حسگر تشخیص رنگ  ۷۵۶۰ پیکسلی RGB+IR برای فوکوس دقیق تر، استفاده شده است. البته این دو دوربین تفاوت های بسیاری با هم دارند ولی در این مطلب به بررسی کامل دوربین Canon EOS 750D پرداخته می شود.

ویژگی های اصلی دوربین Canon EOS 750D به اختصار به این شرح است:

-حسگر ۲۴٫۲MP APS-C CMOS sensor

-۱۹ نقطه فوکوس خودکار

-سیستم فوکوس خودکار Hybrid CMOS AF III  در حالت نمایش زنده

-حسگر ۷۶۵۰ pixel RGB+IR به همراه تشخیص دهنده تون پوست

-حسگر ۳ اینچی لمسی چرخان

-سرعت عکاسی با ۵ فریم در ثانیه

-فیلمبرداری با فرمت Full HD با ۳۰ فریم در ثانیه

-Wi-Fi و NFC

سایر پیشرفت های دوربین Canon EOS 750D نسبت به مدل قبلی شامل وای فای داخلی و NFC است که برای اولین بار در دوربین های DSLR در این رده به کار رفته است. همچنین در این دوربین از سیستم تشخیص فلیکر (Flicker detection) که در دوربین EOS 7D Mark II به کار رفته بود استفاده شده است.

البته در دوربین Canon EOS 750D ویژگی های مثبت EOS 700D مانند صفحه لمسی ۳ اینچی چرخان، عکاسی با سرعت ۵ فریم در ثانیه به صورت پی در پی و فیلمبرداری Full HD با ۳۰ فریم در ثانیه، حفظ شده است.

علی رغم اینکه دوربین Canon EOS 750D و EOS 760D ویژگی های بنیادی مشترکی دارند و تنها ۱۰۰ دلار اختلاف قیمت دارند؛ ولی ۷۶۰D تجربه کاربری ایی مشابه دوربین های پیشرفته تر کانن مانند ۷۰D را ارائه می دهد.

تفاوت های ۷۶۰D نسبت به ۷۵۰D شامل LCD در قسمت بالایی بدنه، شاسی مخصوص تنظیم دیافراگم بر بدنه و چشم الکترونیکی مخصوص خاموش کردن صفحه نمایش هنگام استفاده از منظره یاب می شود. همچنین ۷۶۰D امکان استفاده از حالت فوکوس خودکار Servo AF هنگام نمایش زنده را می دهد که برای عکاسی به صورت پی در پی بسیار مناسب است.

تفاوت دیگر امکان فیلمبرداری به صورت HDR با دوربین ۷۶۰D است که آن را دوربین مناسب تری برای فیلمبرداری می کند.